ДАНИ ОТВОРЕНИХ ВРАТА ШКОЛЕ 2017./2018.

ПРВО ПОЛУГОДИШТЕ

Четвртак,19.10.2017. године од 19:00 до 20:00 часова
Среда, 22.11.2017. године од 19:00 до 20:00 часова
Уторак,26.12.2017. године од 19:00 до 20:00 часова

ДРУГО ПОЛУГОДИШТЕ

Четвртак,15.03.2018. године од 19:00 до 20:00 часова
Среда, 18.04.2018. године од 19:00 до 20:00 часова
Уторак,22.05.2018. године од 19:00 до 20:00 часова

Директор школе
                                                                         Дарко Егер

ЦЕЛОДНЕВНА НАСТАВА

Написао 31 мар,2015

ОРГАНИЗАЦИЈА РАДА ЦЕЛОДНЕВНЕ

НАСТАВЕ У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ "КНЕГИЊА МИЛИЦА"

1. Сви облици и видови образовано-васпитног рада са ученицимаобухваћеним целодневхом наставом пороистичу из заједничког плана и програма образовано-васпитног рада у основној школи, с тим што се домаћи задаци ученика организују и извршавају у школи и то као посебни, распоредом предвиђени часови самосталног рада или интегрално са осталим и наставним и другим часовима у школи.
  2. У одељењу целодневне наставе раде два наставника разредне наставе са подједнаким бројем часова у свим видовима рада са ученицима, правилном поделом послова на оба наставника, а редовну наставу наставник изводи из предмета: српски језик, свет око нас, ликовна култура, музичка култура и други наставник из предмета: математика, изборни предмет и физичко васпитање, са циљем постизања корелације у свим областима рада и прожимања свих часова обавезних активности са елементима самосталног рада.
  3. Самостални рад свакодневно траје два школска часа. Он се свакодневно организује из српског језика и математике а повремено у току године из света око нас и изборног предмета. Задаци урађени на часовима самосталног рада се анализирају, исправљају и вреднују.
  4. Ученику у целодневној настави могу се плански и педагошки организовано задавати следећи задаци:

- читање обавезне школске и домаће лектире

- читање листова и часописа за децу

- меморисање краћих поетских и прозних текстова

- вођење дневника календара природе

- извиђање,посматрање и практични радови са записивањем и илустровањем

- гледање и слушање одређених позоришних и филмских представа, као и телевизијских емисија

- посећивање културно-просветних установа, историјских и других значајних објеката

- учествовање у хуманитарним и другим друштвено-корисним акцијама, нарочито оним еколошког карактера

* у слободном времену организују се свакодневно у трајању од најмање 150 минута, не рачунајући време јутарњег прихватања ученика. Те активности имају првенствено рекреативно - забавни карактер и могу бити: радно-техничке, производне и хуманитарне, културно уметничке, спортске и забавне. Организују се на принципу потпуне слободе избора, добровољности, самоорганизованост ученика у оквиру различитих група.

5. Ученици у целодневној настави имају два оброка (доручак и ручак).
  6. У дневној и недељној организацији наставе школа обезбеђује:

- јутарње прихватање које почиње од 7:3о часова

- доручак ученика од 7:3о до 8:оо часова

- припреме за обавезне преподневне активности

- преподневне активности које трају 4 школска часа

- рекреативна пауза после трећег часа у трајању од 10 минута уз музику и спортске активности

- ручак за ученике од 12:оо до 13:оо часова

- поподневне активности у трајању од 3 школска часа од којих је један необавезан за све ученике

- завршетак наставних активности је у 15:35 часова.

- завршетак послеподневног рада је у 16:3о часова.

7. Наставници у целодневној настави раде наизменично пре или после подне у току недеље. Преподневни рад траје од 7:3о до 12:оо часова а послеподневни од 12:3о до 16:3о часова.
  8. У циљу спречавања физичког, интелектуалног и емоционалног преоптерећења ученика и наставника и заштите њиховог здравља обезбеђује се

- педагошки и психолошки ритмички распоред часова којим се уважава сложеност садржаја програма и потреба за смењивањем мировања и кретања

- редовно проветравање радних просторија

- орджавање свакодневне личне хигијене у школи